Menu Zamknij

Uwaga, ważny komunikat!!!

Uwaga, ważny komunikat !!!

W związku z szerzącym się koronawirusem decyzją z dnia 14.03.2020 roku Diecezja Münster postanawia odwołać wszystkie nabożeństwa i Msze święte zarówno w niedzielę jak i w ciągu tygodnia.

Od 16.03.2020 według wytycznych Kurii Biskupiej w Münster wszystkie Msze święte zarówno w Recklinghausen jak i w kościołach filialnych: w Marl, Coesfeld, Dülmen, Dorsten, Wulfen, Selm-Bork i Beckum nie będą sprawowane, na razie do 19.04.2020!!!

Oznacza to, że do podanej wyżej daty nie będzie możliwości uczestniczenia we Mszy św. zarówno w Niedzielę jak i w tygodniu. W związku z tym nie będzie także możliwości spowiedzi świętej.
Nie będzie również możliwości udziału w obchodach Triduum Paschalnego w Wielkim Tygodniu a także w świętowaniu uroczystości Wielkanocnych.

Prosimy o zrozumienie i uszanowanie powyższych decyzji, które są podejmowane dla dobra nas wszystkich. Nieobecność na mszach świętych w tym szczególnym czasie jest usprawiedliwiona i nie jest grzechem.
Zachęcamy w tym okresie do uczestnictwa we Mszach świętych za pośrednictwem Telewizji, Radia lub Internetu.

W związku z powyższą sytuacją odwołujemy  katechezy dla dzieci i dorosłych oraz wszelkie planowane spotkania.
Odwołane zostają również planowane Rekolekcje Wielkopostne.

O wznowieniu sprawowania Mszy św. powiadomimy Państwa na naszej stronie internetowej w zakładce „Ogłoszenia” lub proszę się informować telefonicznie.

źródła obrazu

  • image-corona: CDC/unsplash.com
image-corna