Menu Zamknij

Ogłoszenia i wytyczne, odnośnie możliwości uczestnictwa we Mszach świętych i Nabożeństwach w kościołach na terenie Diecezji Münster a także na terenie Polskiej Misji Katolickiej w Recklinghausen.

Ogłoszenia i wytyczne, odnośnie możliwości uczestnictwa we Mszach świętych i Nabożeństwach w kościołach
na terenie Diecezji Münster a także na terenie Polskiej Misji Katolickiej w Recklinghausen.

 

 1. W dalszym ciągu zachowujemy procedury co do ilości i odległości od siebie osób w kościele.
  Na Msze święte w ciągu tygodnia nie trzeba się zapisywać.


 2. Na Msze św. możemy zapisać się TELEFONICZNIE dzwoniąc na numer biurowy 02361/62 500  podając nazwisko i ilość osób oraz wybraną godzinę Mszy św. w której chcecie Państwo wziąć udział.
 3. Przypominamy, że Komunię świętą możemy przyjmować tylko i wyłącznie na rękę,
  podchodząc kolejno w rzędzie zachowując wymagany dystans w pozycji stojącej.
  W czasie udzielania Komunii św. Kapłan nie będzie wypowiadał słów „Ciało Chrystusa”
  – i nie odpowiadamy – „Amen”). Wypowie te słowa wcześniej przed rozdaniem Komunii św. dla wszystkich i wtedy odpowiemy „Amen”
  (Podchodząc do Komunii zatrzymujemy się w zaznaczonym na podłodze miejscu i wyciągamy przed siebie na wysokości piersi obydwie ręce kładąc lewą dłoń na prawej dłoni i kiedy kapłan położy Hostię na naszej dłoni wtedy prawą ręka chwytamy pobożnie Hostie w dwa palce i spożywamy stojąc przed kapłanem.
  Dopiero kiedy przyjmiemy Komunie wtedy odchodzimy na bok wracając do ławki.
  Jeśli jednak ktoś nie chce zaakceptować tej formy przyjęcia Komunii św. to może w dalszym ciągu wzbudzić akt przyjęcia Komunii duchowej.)
 4. W czasie udzielania Komunii św. Kapłan nie będzie wypowiadał słów „Ciało Chrystusa”
  – i nie odpowiadamy – „Amen”). Wypowie te słowa wcześniej przed rozdaniem Komunii św. dla wszystkich i wtedy odpowiemy „Amen”
 5. Koszyki na ofiarę – kolektę są umieszczane (w trzech miejscach) w tylnej części kościoła do których przy wyjściu można złożyć tradycyjną ofiarę. Bóg zapłać.
 6. W dalszym ciągu jest możliwa dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. dla osób, które są w tak zwanej grupie podwyższonego ryzyka.
 7. Musimy również respektować ograniczenia odnośnie wykonywania śpiewów w czasie sprawowanych Mszy świętych i nabożeństw.
 8. Korzystanie z Toalety jest możliwe tylko od zewnątrz kościoła. Nie wolno przechodzić przez Prezbiterium i Zakrystię.

Wikariusz Generalny diecezji Münster ks. Klaus Winterkamp bardzo prosi o przestrzeganie wszystkich powyższych warunków, byśmy nie stracili możliwości ponownego odprawiania Mszy świętych w Zgromadzeniu.
Z pewnością możemy spodziewać się kontroli upoważnionych osób, czy w czasie sprawowanych Nabożeństw przestrzegamy ustalonych zasad.

Najbliższe transmisje z naszego kościoła St. Marien w Recklinghausen:

– 12 Niedziela Zwykła – 21.06 – godz. 12.30 – Msza św.

Aby móc uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej z naszego kościoła trzeba wejść w zakładkę „Msze święte” i następnie w zakładkę „Transmisja na żywo” , należy kliknąć w ten napis i otworzy się strona z ekranem transmisji. Obraz na żywo z naszego kościoła powinien pojawić się automatycznie chwilę przed planowaną godziną.

 

W związku z panującą pandemią odwołujemy  katechezy dla dzieci i dorosłych oraz wszelkie planowane spotkania.

źródła obrazu

 • image-corona: CDC/unsplash.com
image-corna