Menu Zamknij

Koło Przyjaciół Radia Maryja

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Polskiej Misji Katolickiej w Recklinghausen powstało oficjalnie 6 września 1998 roku. Funkcję opiekuna objął wówczas ks.kan. Robert Krawiec. W 1999 r. opiekę przejął ks. kan. Adam Prorok. Od roku 2006 do roku 2015 naszym opiekunem był ks. dr Janusz Misiewicz. Grupa liczy 23 osoby. W drugą sobotę każdego miesiąca o godz.18.30 uczestniczymy w Eucharystii sprawowanej w intencji Ojca Św., duchowieństwa, kanonizacji Jana Pawła II, spraw w naszej Ojczyźnie, Radia Maryja i TV”Trwam”.

Najpierw gromadzimy się na wspólnej modlitwie różańcowej, obejmując modlitwą sprawy Rodaków, naszej Misji, rodziny Radia Maryja i naszych rodzin. Następnie przechodzimy do części formacyjnej naszego spotkania, części o tematyce religijno-patriotycznej. Dzielimy się informacjami dotyczącymi aktualnych wydarzeń w Polsce, bieżących spraw Radia Maryja i wszelkich inicjatyw powstałych przy Radiu. W maju spotykamy się na nabożeństwie majowym na Górze Sw. Anny w Haltern am See; również tu, w miesiącu październiku, uczestniczymy w nabożeństwie różańcowym. W świątecznej i rodzinnej atmosferze, przy śpiewie polskich kolęd organizujemy spotkanie opłatkowe. W podobny sposób w czasie wielkanocnym gromadzimy się, aby wspólnie wyśpiewywać radosne „Alleluja!”. Towarzyszyliśmy na pielgrzymim szlaku do naszej Ojczyzny Ojcu Św. Janowi Pawłowi II w Licheniu i w Toruniu. Przy tej okazji gościliśmy też w Toruńskiej Rozgłośni Katolickiej. Odpowiadamy na apele Radia Maryja, które są jednocześnie głosem naszych sumień w sprawach dotyczących obrony życia, obrony uczuć religijnych itp. Gościliśmy duszpasterza bezdomnych o. Bogusława Palecznego, któremu przekazaliśmy dar serca dla podopiecznych. Ogromnie radosnym wydarzeniem dla nas, jak i sympatyków Radia Maryja niezrzeszonych w KPRM, było spotkanie z Ojcami z Torunia, których gościliśmy w naszej Misji w 1999 roku. To spotkanie było transmitowane na falach Radia Maryja.

Założeniem Koła Przyjaciół Radia Maryja jest wspieranie modlitwą Rodziny Radia Maryja w Polsce i poza jej granicami oraz wszystkich dzieł powstałych przy rozgłośni katolickiej w Toruniu. Darem serca staramy się pomoc w realizacji inicjatyw rodzących się przy Radiu Maryja. Pragniemy w ten sposób służyć dziełu Nowej Ewangelizacji. Żyjąc na obczyźnie pragniemy zbliżyć się do naszej Ojczyzny poprzez służbę Bogu, Kościołowi i naszym Rodakom. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którym losy Polski i Polaków nie są obce.

Spotkania odbywają się w każda drugą sobotę miesiąca:

  • godz. 16.30 różaniec i spotkanie formacyjno-organizacyjne w sali Domu Parafialnego.