Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne

Najbliższe transmisje z naszego kościoła St. Marien w Recklinghausen:

– w pierwszy piątek miesiąca 3.04 – o godz. 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i o 19.00 Msza św.
– w Niedzielę Palmową – Msza św. o godz. 12.30

Aby móc uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej z naszego kościoła trzeba wejść w zakładkę „Msze święte” i następnie w zakładkę „Transmisja na żywo” , należy kliknąć w ten napis i otworzy się strona z ekranem transmisji. Obraz na żywo z naszego kościoła powinien pojawić się automatycznie chwilę przed planowaną godziną.


Komunikat z dnia 13.03.2020

W związku z szerzącym się koronawirusem decyzją z dnia 14.03.2020 roku Diecezja Münster postanawia odwołać wszystkie nabożeństwa i Msze święte zarówno w niedzielę jak i w ciągu tygodnia.

Od 16.03.2020 według wytycznych Kurii Biskupiej w Münster wszystkie Msze święte zarówno w Recklinghausen jak i w kościołach filialnych: w Marl, Coesfeld, Dülmen, Dorsten, Wulfen, Selm-Bork i Beckum nie będą sprawowane, na razie do 19.04.2020!!!

Oznacza to, że do podanej wyżej daty nie będzie możliwości uczestniczenia we Mszy św. zarówno w Niedzielę jak i w tygodniu. W związku z tym nie będzie także możliwości spowiedzi świętej.
Nie będzie również możliwości udziału w obchodach Triduum Paschalnego w Wielkim Tygodniu a także w świętowaniu uroczystości Wielkanocnych.

Prosimy o zrozumienie i uszanowanie powyższych decyzji, które są podejmowane dla dobra nas wszystkich. Nieobecność na mszach świętych w tym szczególnym czasie jest usprawiedliwiona i nie jest grzechem.
Zachęcamy w tym okresie do uczestnictwa we Mszach świętych za pośrednictwem Telewizji, Radia lub Internetu.

W związku z powyższą sytuacją odwołujemy  katechezy dla dzieci i dorosłych oraz wszelkie planowane spotkania.
Odwołane zostają również planowane Rekolekcje Wielkopostne.

O wznowieniu sprawowania Mszy św. powiadomimy Państwa na naszej stronie internetowej w zakładce „Ogłoszenia” lub proszę się informować telefonicznie.

 

Ogłoszenie dla mieszkańców Dülmen.
W związku z szerzącym się wirusem decyzją Zarządu Domu w którym mieści się Kaplica, Polskie Msze święte zostały odwołane do końca kwietnia. !!!

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 2  Niedzielę Wielkiego Postu 8.03.2020 

 

1.   W czasie Wielkiego Postu możemy uczestniczyć w nabożeństwie Gorzkich Żali, 15 min., przed mszą
św.:  o godz. 12.15 w Recklinghausen,  o 8.30 w Marl i 10. 15 w Coesfeld.
W piątek o godz. 18.30, odprawiamy w Recklinghausen drogę krzyżową.

  1. W najbliższą niedzielę 15.03,  przeżyjemy w naszej misji wizytę duszpasterską ordynariusza diecezji Münster, ks. bpa Felixa Genna. Przybędzie również ks. bp Dieter Geerlings oraz pan Thomas Sonka, osoby odpowiedzialne w naszej diecezji za duszpasterstwo obcojęzyczne.
    Uroczysta  msza święta zostanie odprawiona o godz. 11.00, wraz ze wspólnotą niemiecką.
    Ksiądz biskup spotka się z wiernymi, radą parafialną oraz duszpasterzami. Po mszy świętej wszyscy parafianie są zaproszeni na skromny posiłek do domu katechetycznego. W związku z tym nie będzie  mszy św. o godz. 12.30 ! Na filiach: w Marl, Coesfeld i Dülmen, msze święte są odwołane, a parafian zapraszamy do Recklinghausen na godz. 11.00. Msza św., wieczorna w Recklinghausen o godz. 18.30, zostanie odprawiona bez zmian.
  2. Msze święte w dni powszednie, w Recklinghausen: we wtorek o godz. 10, w środę o godz. 18.30 wraz z nowenną do MB Nieustającej Pomocy, w piątek o godz. 18.30.
  3. Dnia 20.03. o godz. 20.30 z Recklinghausen wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.Będziemy modlić się za Ojca Świętego, Kościół Katolicki w Niemczech oraz naszą polską misję.  Szczegóły u ks. Rafała Swatka.
  4. W Dorsten, msza święta zostanie odprawiona 29.03.  o godz. 16.00 z nauką rekolekcyjną. W kwietniu i w maju msza św., jest odwołana. Zapraszamy do Wulfen 22.03. o godz. 16.00.
  5. Wszystkim parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa a Paniom z racji ich święta, wielu łask Bożych i opieki Maryi.