Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 4 Niedzielę Zwykłą – 05.02.2023 

  1. We wtorek Msza św. w Recklinghausen o godz. 10.00. Po Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja w domu parafialnym.
  2. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.
  3. W najbliższy piątek  o godz. 17.00 katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Katecheza dla starszej grupy o godz. 17.50. Zapraszamy
  4. W piątek Msza Święta o godz. 19.00.
  5. W przyszłym tygodniu Msze święte niedzielne będą sprawowane:

–  w Marl o godz. 8.30

–  w Coesfeld o godz. 10.30

–  w Dorsten o godz. 16.00

–  w Recklinghausen o godz.  9.30, 12.30 i 18.30

  • W tym roku w Lisbonie w Portugalii odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży. Nasza Diecezja Münster organizuje wyjazd na to wydarzenie w dniach od 26.07 do 7.08.2023.Przy wyjściu z kościoła można pobrać ulotki zawierające potrzebne informacje, program i cenę.Młode osoby, które chciałyby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o kontakt z ks. Zbigniewem Topolnickim
  • Jest już dostępny nowy lutowy numer „Naszego Słowa” który poświęca wiele uwagi zmarłemu niedawno Papieżowi Benedyktowi XVI. Zachęcamy do lektury. Cena 1€.

 


Modlitwa Jana Pawła II o pokój na świecie

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna (…), która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.

Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne.

Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.