Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie na 13 Niedzielę Zwykłą  26.06.2022 

 1. – We wtorek Msza św. o godz. 10.00. i nabożeństwo Czerwcowe.
  – W środę Msza św. o godz. 18.30 poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W ten dzień przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Po Mszy św. ostatnie nabożeństwo Czerwcowe.


 2. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca.
  – W I piątek
  1.07 od godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  O godz. 19.00 Msza św.  W czasie Adoracji i Mszy św. okazja do spowiedzi św.

  – W I sobotę
  2.07 o godz. 10.00 – Msza św. z formularza o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy Świata.

 3. W przyszłą Niedzielę 3.07 Msze święte będą sprawowane:
  w sobotę
              –  w Coesfeld               o godz. 18.30
  w niedzielę
              –  w Marl                     o godz.  8.00 !!!

              –  w Recklinghausen   o godz.  9.30, 12.30 i 18.30

 4. Informujemy, że Msza święta w Marl przez okres urlopowy to znaczy od Niedzieli 3 lipca do końca sierpnia będzie sprawowana pół godziny wcześniej czyli o godz. 8.00.

 5. Msza święte w Coesfeld będą jeszcze odprawione za tydzień w sobotę 2.07 i za dwa tygodnie w sobotę 9.07. Natomiast od 16.7 do 21.08 Msze święte w Coesfeld zostają odwołane.
  Wznowienie polskich Mszy świętych w Coesfeld nastąpi w niedzielę 28.08 o godz. 10.30

 6. W naszym landzie zakończył się rok szkolny i jednocześnie zaczyęły się wakacje.
  Wszystkim, którzy w najbliższym czasie wyjeżdżają na wakacje i urlopy życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku, oraz pięknej pogody.

 7. W przyszłą niedzielę 3.07 na wszystkich Mszach świętych w Marl i w Recklinghausen wystąpi znany nam już z poprzednich występów zespół ZBRUCZ z Tarnopola z Ukrainy.

 8. Dziękujemy za wszystkie złożone dzisiaj ofiary i życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

Modlitwa Jana Pawła II o pokój na świecie

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna (…), która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.

Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne.

Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.

 

____________________________________________________

PORZĄDEK  PRZYJMOWANIA  KOMUNII  ŚW.  pozostaje bez zmian:
– Komunię świętą w czasie Mszy św. możemy przyjąć na dwa sposoby:
Najpierw podchodzą osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę w pozycji stojącej.
Następnie po chwili przerwy na dezynfekcje rąk przez kapłana – w taki sam sposób podchodzą osoby, które mają pragnienie przyjęcia Komunii św. bezpośrednio do ust. Mogą to uczynić w pozycji stojącej lub klękając bezpośrednio przed kapłanem rozdającym Komunię św.